На 20.05.2020 во 21.30 часот во Тетово, за време на забрана за движење, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.Е.(56) од с.Теарце, тетовско, затоа што при преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја. 

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.