Во ек на пандемија на корона вирус, секојдневно се добиваат вести од светот за познати личности кои се заразени со овој опасен вирус.

На естрадата во Србија први заразени се Ѓорѓе Давид и пејачот Зоран Манијак.

Водителот Воја Недељковиќ за момент ги исплашил своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм објавувајќи слика на која се гледа епрувета со примерок од крв, на која пишува позитивен на корона.

За среќа станува збор за шега на духовитиот водител.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ponekada je u životu bolje biti negativan. #corona #pandemic #life

A post shared by Vojevanje (@voja.nedeljkovic) on

– Понекогаш во животот подобро е да се биде негативен отколку позитивен – напишал на фотографијата Недељковиќ.