x

Тестовите се негативни, Металург комплетен во Цирих

metalurg

Денеска наутро Металург летна за Истанбул, каде ќе го мине денот и утре ќе продолжи за Цирих.

Сите корона-тестови на ракометарите, стручниот штаб и на раководството се негативни, така да тренерот Зоран Кастратови на располагање ќе ги има сите потребни играчи.

Металург утре ќе стигне во Цирих, каде ќе го има и својот тренинг пред натпреварот.

Дуелот со Криенс се одигра во вторник, со почеток во 18.45 часот, а Металург ќе ја почне со двата гола предност стекнати од средбата во Скопје.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата