Поради недоразбирање за девојка, настанала тепачка меѓу тројца скопјани, кои се удирале со флаши и чаши во ресторан на булеварот „Свети Климент Охридски“ во Скопје. Во тепачката учествувале 20 годишно момче А.Д од едната и В.П. (25) и Д.П. (26) од другата страна, соопшти МВР.

На Д.М. и В.М. им е укажана лекарска помош во Комплекс клиники “Мајка Тереза” каде им биле констатирани телесни повреди, додека кај А.Д. не биле забележани видливи повреди.

Поднесени се три записници за констатаиран прекршок од Закон за прекршоци против јавниот ред и мир.

извор: Makfax