x

Тепачка во Штип пред дербито: „Фалангата“ и “Лозарите“ се пресметуваа (ВИДЕО)

Како што објави штипската “М Нет“, која објави и немонтиран видео материјал, пред мечот во Штип меѓу Брегалница и Тиквеш, дошло до тепачка меѓу навивачките групи на двете екипи. Од една страна “Фалангата“ од Штип, а од друга страна пак “Лозарите“ од Кавадарци. Иако мечот се играше без публика поради Ковид-19, фановите на двете екипи се собраа и во градот се пресметаа меѓу себе.

Навистина несфатливо.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата