Во полициската станица Кичево во пет минути по полноќ на 7 септември билa пријавена тепачка пред угостителски објект на улицата „Маршал Тито“.

Според пријавата, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу кичевците М.П.(19) и Г.И.(22), од една страна и албанските државјани M.K.(26) и A.K.(28), од друга.

Било пријавено и дека лицата од Албанија фрлале со предмети и кон другите гости во објектот.

Тие биле приведени во полициска станица за расчистување на случајот.

извор: Makfax