Поранешниот телохранител на Анџелина Џоли (45) и Бред Пит (56), Марк Били Билингем, кој долго време работеше за еден од омилените поранешни холивудски парови, а сега откри како е да се работи за нив.

Имено, Марк сега реши јавно да проговори за своето работно искуство за семејството на Џоли-Пит и откри дел од нивните работни навики и односот со децата.

Телохранителот рече дека работел за славна двојка година и пол и дека му било убаво да работи со нив. Во тоа време, неговата задача била безбедноста на нивните деца, и тие велат дека тоа му било едно од неговите најважни работни места и приоритети.

– Најмногу бев загрижен дали некој ќе се обиде да ги киднапира, поради парите што некој може да ги направи. Двајцата внимаваа кој се движи  околу нивните деца – рече Марк.

– Единственото нешто што ме изненади за време на соработката со нив беше начинот на кој тие управуваат со своето време, како имаат доволно време за своето семејство, за работа, сè до вклучување во добротворни активности – призна Марк.

Тој се грижел и за некои други холивудски  ѕвезди како Том Круз и манекенката Кејт Мос, но тврди дека Бред и Анџелина биле најљубезни.

Да потсетиме, Бред и Анџелина се венчаа на имот во Франција пред 6 години по десетгодишна врска, а две години подоцна започнаа бракоразводна парница, која сè уште не е официјализирана.

Тие водат правна битка за старателство над пет малолетни деца, додека најстариот син Медокс (19) е возрасен и моментално е на Универзитетот во Јужна Кореја.