x

ТВ-инфо за дуелот меѓу Италија и Македонија

Македонија против Италија (15 часот) ја продолжува битката за враќање на европската карта. Нашите момци во февруари стартуваа со два порази, па Талин ќе биде нашата шанса за продолжување на сонот – ЕП 2022 година.

И овој пат проблемите не го прескокнаа нашиот националниот состав, нема да бидеме комплетни, но селекторот, Александар Тодоров има кошаркари кои силно посакуваат да ја израдуваат нацијата и да ја вратат вербата кај сите.

Директен пренос од оваа средба ќе има на Спортклуб 3 или пак можете да го гледата на мечот на Јутуб каналот на ФИБА.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата