Татјана Војтеховски е новинарка, водителка која е една од најгласните опозиционери на српските протести кои никако да станат ни масовни ни продуктивни. Војтеховски, склона на скандали да се привлече внимание по секоја цена, го достигна врвот кога гостинка и беше девојка која била силувана од нејзиниот татко, а таа ја прашала: дали доживеавте оргазам додека ве силуваа… и тоа некако ја дефинира опозиционерката Татјана Војтеховски.

Еве јо нов напад по скандал без покритие за да се размрда народот и даде подрѓка на протестите.

Татјана Војтеховски, на Твитер споделила видео снимка додека траеле вчерашните протести пред зградата на српскиот претседател, а која разбеснила многу нејзини следбеници.

Таа на Твитер споделила снимка со коментар, како наводно, претседателот на Србија, Александар Вучиќ праќа војска на граѓаните. 

Во објавата на социјалните мрежи стои дека колоната од возила е тргната, додека народот чека Претседателството.

Исто така, во описот на лажната снимка се споменува и министерот за одбрана Александар Вулин.

Тој е обвинет дека “тргнал на народот” кој цело време му поставувал прашања за материјалната состојба.

Tatjana [email protected]

Kolona vozila krenula. Narod kod Predsedništva čeka.

Aleksandar Ivanović@saleivanovic

Evo stiže Vulin, krenuo na narod koji mu sve vreme postavljaju pitanje koliko tačno para mu je dala tetka iz Kanade i iz koliko tura ih je uneo u zemlju.

P.S. Izgleda mu je starešina dao slobodan vikend.#1od5miliona

Embedded video

420

Twitter Ads info and privacy

133 people are talking about this

Меѓутоа, бројни нејзини следбеници и пишале да не шири паника, дека тоа е стара снимка, дека станува збор за вежби, а не за возила кои се пратени да ги загушат протестите.

“Ова е лага и спин! Мислев дека сте сериозен новинар, но изгледа дека се излажав”.

“Не можам да верувам дека објавуваат стара снимка и го бунат народот! Страшно!”.

“За ова треба да се повика на одговорности, Вие сте јавна личност и треба да одговарате за ширење на паника”, се само некои од коментарите.