x

Таири заокружи 100 натпревари за Струга Т.Љ.

tairi

Фудбалерот на Струга Трим Љум Фљамур Таири денеска против Работнички го одигра 100 натпревар за струшката екипа. Таири го победа од 2:1 над тимот од Градски парк го одбележа јубилејот.
Таири во 2017 година му се приклучи на екипата од Струга, а претходно играше за многу македонски екипи како Ренова, Гостивар, Велазерими, Напредок и Македонија ЃП, а кратко играше и во Албанија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата