x

Тажни вести од Италија: Млад фудбалер на Аталанта се бори за живот!

Младиот фудбалер на Атланта, Андреа Риналди се бори за живот откако доживеал аневризма на мозокот.

19-годишниот фудбалер на екипата од Бергамо во петокотбил примен во одделот за интензивна нега во болницата во Варезе.

Италијанските медиуми пишуваат дека тој е во многу сериозна состојба, но дека е жив, иако се појавиле информации дека тој починал како резултат на аневризма.

Оваа сезона играше како позајмен игра за Лениано , кој се натпреварува во Серија Д.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата