x

ТАЖНА ВЕСТ: По долгата битка со коронавирусот почина претседателот на РК Преспа

Вечерва по долгата борба со коронавирусот, почина претседателот на РК Преспа, Илче Котевски.

Котевски ќе остане запаметен како голем спортист, кој ќе остави траги во историјата на спортот во Македонија. Од него на социјалните мрежи веќе се простуваат неговите најблиски и соработниците.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата