x

ТАЖНА ВЕСТ: Почина 14-годишен фудбалер на Атлетико (М)

Кристијан Минхола, 14-годишен фудбалер на Атлетико Мадрид, почина денеска, објави шпанскиот прволигаш на својот Твитер профил. Причината за смртта не е објавена.

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Серезо, лично упати сочувство до семејството, истакнувајќи дека „во овие моменти на болка, ќе има поддршка за семејството и пријателите на Кристијан“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата