Денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Дебар.

Како што дознава 24Инфо, Емрах животот го изгуби во несреќен случај, паѓајки од скеле.

Емрах важеше за млад и надежен пејач, имаше големи планови во неговата кариера кои за жал останаа нереализирани. Зад него остави мали дечиња и сопруга, пишува 24Инфо.

Извор: 24Инфо