x

Сусо за три бода на Севиља на гостувањето на „Местаља“ (ВИДЕО)

valencia-sevilla

Со голот на Сусо на само десетина минути пред крајот на мечот, Севиља извојува голема победа на дербито кај Валенсија во рамките на 15. коло во Ла Лига. Гостите од Андалузија беа подобар ривал во текот на целиот меч и заслужија да постигнат барем еден гол.

Оба беше седма победа на Севиља сезонава со која се пробива меѓу петте најдобри екипи во Ла Лига. Валенсија и натаму останува заглавена кон вториот дел на табелата.

Вечерва се одигра и дуелот меѓу Елче и Осасуна, каде имаше дури 4 гола, но средбата заврши без победник, 2:2.

Standings provided by SofaScore LiveScore

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата