x

Судијата поради ова додели црвен картон, пријавете го во Холивуд (ВИДЕО)

Спортинг Лисабон со 4:2 победа над Портимоненсе обезбеди пласман во полуфиналето од португалскиот Лига куп, но работата им беше отежната откако во 45. минута Јаник Боласие доби втор жолт, а потоа и црвен картон.

По дуелот лутиот Боласие на Твитер сподели видео на кое покажа како судијата наседна на одглумениот фаул, а фудбалерот порача „Исклучен сум поради ова, пријавете го во Холивуд.“

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата