x

Судии од БИХ за мечот со Ерменија

пељто

Познати се судиите за дуелот од Лигата на Нации меѓу Македонија и Ерменија кој се игра во сабота во Скопје.

Станува збор за арбитри од БиХ на чело со главниот судија Ирфан Пељто. Него ќе му помагаат Сенад Ибришимбеговиќ и Даворј Бејлон. Чевтрти судија ќе биде Адмир Сеховиќ.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата