x

Судии за 3. коло: Бартон „главен“ на Вардар – Силекс

barton-nova-e1582802132883

Јосип Бартон ќе ја дели правдата на дуелот помеѓу Вардар и Силекс, односно меѓу првиот и вториот на табелата во изминатиот шампионат. Тоа е дерби кое се игра во недела во 17 часот.

Ставрев ќе ја дели правдата на Ренова – Академија Пандев, додека Ецкоски е делегиран на Македонија ЃП – Шкендија. Мечкаровски ќе суди на дуелот Пелистер – Работнички, додека Гоцевски ќе биде главен на дуелот Струга Трим Лум – Борец. Качевски, пак, ќе ја дели правдата на мечот Беласица – Шкупи.

БЕЛАСИЦА – ШКУПИ (Јован Качевски)

МАКЕДОНИЈА ЃП – ШКЕНДИЈА (Марјан Ецкоски)

РЕНОВА – АК. ПАНДЕВ (Александар Ставрев)

ПЕЛИСТЕР – РАБОТНИЧКИ (Димитар Мечкаровски)

ВАРДАР – СИЛЕКС (Јосип Бартон)

СТРУГА ТЛ – БОРЕЦ (Марјан Гоцевски)

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата