x

Судии за 15. коло: Маркоски на “центарот на соседското дерби!

markoski-sudija

Познати се судиите за 15. коло во ПМФЛ кое е на програма претстојниот викенд. Главен судија на дербито на колото меѓу Вардар и Работнички ќе биде Марјан Маркоски од Охрид. На мечот Струга ТЛ – А. Пандев правдата ќе ја дели Александар Ставрев, додека на дуелот во Битола меѓу Пелистер и Шкупи, судија ќе биде Димитар Мечкаровски.

ДВОЈКИ И СУДИИ – 06.12.2020 (13 ч.)

БОРЕЦ – ШКЕНДИЈА (М. Гоцевски – Струмица) (05.12.2020)

СТРУГА ТЛ – А.ПАНДЕВ (А. Ставрев – Скопје)

РЕНОВА – СИЛЕКС (К. Ѓорѓиев – Штип)

ВАРДАР – РАБОТНИЧКИ (М. Маркоски – Охрид)

ПЕЛИСТЕР – ШКУПИ (Д. Мечкаровски – Скопје)

БЕЛАСИЦА – МАКЕДОНИЈА ЃП (М. Ецкоски – Охрид)

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата