Уругвајскиот фудбалер Луис Суарез кој тресе мрежи за шпанска Барселона на Твитер се пофали со својата нова тетоважа.

Голгетерот се врати по поврдата, па вечерва би требало да е во составот во градското дерби против Еспањол. Суарез пред денешниот меч „се почести“ со нова тетоважа на вратот.

Истетовира рака со три прсти, тоа е дел од неговата прослава на головите, а ги претставува неговата сопруга и двете деца.

извор: Makfax