x

Суарез мамел на тестот по италијански јазик

suarez-2-e1600768695244

Луис Суарез минатата недела полагаше тест по италијански јазик за да може да добие пасош од оваа држава.

Италијанските медиуми денеска објавија скандал, според нив Суарез мамел на тестот. Тој претходно ги имал добиено прашањата. Веќе има истрага за овој случај доколку се потврди ова, дефинитивно ќе мора да полага одново.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата