x

Струга Трим Лум ја претстави третата гарнитура од новите дресови! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

pro-1-e1601311203145

Како и со белата и црвената, така и третата, црната гарнитура на дресови Струга Трим Лум за новата сезона ја претстави со стил. Младинскиот репрезентативец Блертон Шеји во убаво друштво беше овојпат манекен за потребите на клубот при презентацијата. И мора да се признае, кај Адидас ретко има промашување, и оваа црната гарнитура на Струга Трим Лум убаво изгледа.

Се чини дека новите дресови како да се мотив повеќе за момците на стратегот Срѓан Захариевски да играат на потребното ниво, на задоволство на сите во клубот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата