На 23.03.2020 во 01: 30 часот во Полициска станица Гази Баба, Е.Р.(80) од скопското село Идризово, пријавил дека на 22.03.2020 околу 19.00 часот во семејниот дом на ул.„4“, по претходна расправија, бил нападнат со тврд предмет од неговиот син Р.Р.(46).

Од МВР денеска соопштија дека Е.Р. бил однесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била констатирана тешка телесна повреда. Се преземаат мерки за расчистување на случајот информираат од МВР.