Вчера попладне во 18.00 часот во СВР Скопје, И.А.(33) од Скопје пријавила дека околу 17.30 часот пред маркет во Скопје, поради претходно недоразбирање, била физички нападната од едно лице, вработен во маркетот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.