Четиринаесетгодишен ученик бил нападнат на екскурзија во Сарај.

Настанот го пријавил неговиот наставник од слото Слуплане кој во полицијата изјавил дека на ученикот му била нанесена повреда со остар предмет од страна на едно лице.

МВР соопшти дека работи на расчистување на случајот.

извор: Makfax