x

СТРАШНО И УЖАСНО: Новиот дрес на Јунајтед не личи на ништо!

nov-dres-junajted

Фановите на Манчестер Јунајтед, на еден од најголемите клубови во светот просто збеснаа откако искочи новиот дрес за следната сезона. Со еден збор – КАТАСТРОФА. Повеќе од страшно и ужасно. Тие се надеваат дека овој дрес кој личи на ЗЕБРА, играчите никогаш нема да го облечат. Станува збор за третата гарнитура за следната сезона.

Се чини дека ова првиот кикс на Адидас, кој посака да експериментира, но искрено ова не личи на ништо.

Манчестер Јунајтед е славен клуб, Манчестер Јунајтед не е зебра.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата