x

Страшна повреда на фудбалерот на Борнмут (видео)

Фудбалерот на Борнмут Адам Смит на носилки беше изнесен од теренот на мечот против Тотенхем. После возбудешн дуел во кој учествуваа Бен Дејвис од Тотенхем и Смит, дефанзивецот на Борнмут остана да лежи на тревата. Фудбалерот бил во несвест околу пет минути, лекарите му дадоа кислородна поддршка му ставија и заштита околу вратот и го изнесоа на теренот.
Засега не е позната неговата состојба.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата