Педесет и три годишниот В.К. од Мешеишта е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера во центарот на селото околу 14 часот и 30 минути.

Од полицијата информираат дека В.К. управувајќи „Лада 110″ изгубил контрола над возилото и влетал во оградата од објектот на селското бифе, па со тешки повреди бил пренесен во болницата „Св. Еразмо” од каде поради сериозноста на повредите е препратен на Клиниката за Трауматологија во Скопје.