Синоќа на улицата Водњанска се случила тешка сообраќајн несреќа. На фотографијата која се споделува на социјалните мрежи се гледа како возило „фолксваген пасат“ е буквално смачкано и на средината на улицата во близина на Клиничкиот центар.

Се очекува полицијата денеска да излезе со детали како дошло до несреќата.