x

Стравични сцени во Гана, загинаа осум млади фудбалери (видео)

screenshot_1-8

Фудбалскиот сојуз на Гана објави дека вчера во сообраќајна несреќа во која се вревртел автобус полн со млади фудбалери во река, загинале осум од нив.

Автобусот и фудбалерите биле тргнати за да се обават административни обврски односно регистрација на играчите, а од засега непознати причини, шоферот загубил контрола, автобусот се превртел во река, и осуммина го загубија животот. Двесетина млафи фудбалери се префрелни во болница.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата