Сторми Даниелс, порно sвезда, која тврди дека имала афера со Доналд Трамп во 2006 година, ја нападна Меланија Трамп на Твитер и ја обвини за „продажба на вагината“.

Бурите беа разгневени од снимките што излегоа во јавноста, а на кои Меланија се слуша како ја нарекува „порно кучка“.

“Хахаха! Поради тоа што не ми платија за секс затоа не бев „курва”, повеќе сакам да бидам тоа отколку да бидам ти, во секое време”, напиша Сторми на Твитер

“Вие ги продадовте вагината и душата. Само зборувајте за мене. Патем, ми се допаѓаат вашите нови гради. Дали ќе објавите (повеќе) голи фотографии?” продолжи таа.

Пресметката на Твитер се случи само еден ден откако поранешната пријателка и соработничка на Мелани, Стефани Винстон Волков, објави снимки од Мелани, направени без нејзино знаење. На снимките, Меланија ги споменува фотографиите за Вог што ги направи Сторми.

Сторми се прослави откако излезе во јавноста со приказната дека имала афера со Трамп во 2006 година, кога тој веќе беше во брак со Меланија. Во мај 2018 година, Трамп официјално откри дека му дал пари на неговиот адвокат кој и платил на порно актерката да молчи за аферата.