x

Стигна потврда од Битола: Нема позитивни на „Ковид-19“

babic

По Металург, се огласија и битолчани. Ракометарите на Е.Пелистер и Е.Пелистер 2 ги добија резултатите, нема позитивни случаеви на коронавирус.

Жељко Бабиќ и неговите избраници на овој начин добија „виза“ за да бидат дел од меѓународниот струшки турнир, кој почнува денеска и тоа се дерби. Токму првиот тим на битолчани ќе ги одмери силите со Металург.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата