x

Стигнаа лоши вести за Солскјер

solskjer

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер се наоѓа во сериозни проблеми, еден од стандардните првотимци се повреди.

Станува збор за Лук Шо, кој поради проблем со тетивата ќе биде надвор од терените шест недели. Тој се повреди на дуелот против Евертон, но сега е позната паузата и целата слика за сериозноста на повредата.

Со оглед дека станува зборе за шест недели, Шо ќе пропушти голем број на мечеви, останува да видиме какво решение ќе понуди Солскјер.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата