x

Стартуваа преговорите за враќање на пубиката во Премиер лигата

Вечерва на програмата се враќа Премиер лигата со мечевите, Астон Вила – Шефилд односно МАнчестер Сити – Арсенал. Тоа секако дека е добра вест за целиот фудбалски свет, а денеска доаѓа уште една можеби и подобра од оваа.

Имено, тукушто започнаа преговорите помеѓу англиската фудбалска федерација и владата на Велика Британија околу потенцијалното враќање на публиката на стадионите ширум Англија

„Премир лигата се враќа, но нема во потполност да се врати се додеак публликата не е на стадион. Ова за на е едно ново искуство, ќе видиме се како ќе функционира – изјави Ричард Мастерс претставникот на федерацијата во преговорите.

„Ова е голем момент за сите. Ќе биде чудно без гледачи, но Премиер лигата ќе ја донесе потребната страст и секако нивотона квалитет на фудбалот“ – додаде Мастерс.

Тој апелираше навивачите да не се собираат пред стадионите и да создаваат дополнителни проблеми.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата