Седумдесет и осум годишен старец се самоубил со пиштол синоќа околу 00,25 часот во гостиварското село Дебреше, соопшти МВР.

Извршен е увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција. 

извор: Makfax