x

Ставрев дели правда на Белорусија – Казахстан, Божиновски ќе „контролира“ на Полска – БИХ

stavrev-slika

Македонскиот интернационален судија, Александар Ставрев со своите помошници, Дејан Костадинов, Гоце Петрески и Димитар Мечкаровски делегирани се да ја делат правдата на мечот од Лигата на нациите помеѓу Белорусија и Казахстан кој е закажан за 14 октомври во 20:45 минути, а ќе се игра на Олимпискиот стадио во Минкс.

Од друга страна пак, Емил Божиновски ќе биде контролот на арбитражата на натпреварот помеѓу репрезентацииите на Полска и Босна и Херцеговина.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата