Ова докажано домашно средство против брчки не случајно е едно од најпопуларните методи против стареење меѓу дамите ширум светот.

Сето е многу едноставно, само нанесете ги домашните фластери навечер околу очите, а наутро измијте со топла вода. Ќе забележите како темните кругови ефикасно исчезнуваат, а брчките стануваат мазни и слабо видливи. Еве како да ги подготвите.

Домашни фластери против стареење

Потребни состојки

  • 1 кафена лажица урда
  • 1 кафена лажица мед

Начин на подготовка и употреба

Добро измешајте ги состојките заедно, до добивање на една соединета смеса. Поделете ја добиената смеса на две половини и секој дел завиткајте го во парче ткаенина.

Седнете удобно во хоризонтална положба и поставете ги приготвените облоги на очните капаци и оставете ги да дејствуваат 20 минути. Потоа отстранете ги фластерите и измијте со млака вода, пресно млеко или чај од камилица.

Повторувајте го овој моќен домашен третман 2 пати неделно и наскоро ќе заборавите што се тоа брчки!