x

Српски фудбалер со тешка сообраќајка во Хрватска, хоспитализиран во болница

ninkovic1

Српскиот фудбалер Никола Нинковиќ, е хоспитализиран во болница откако имал тешка сообраќајна несреќа на автопатот Белград – Загреб.

Нинковиќ од Белград се упатил кон Италија, но во близина на Сисак удрил во камион откако го претекнувал.

Веднаш бил однесен во болница во Сисак, каде што му се консантирани повреди на главата.

Нинковиќ е поранешен играч на Партизан, а сега игра во Асколи.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата