Средношколец од Сараево загина денеска паѓајќи од прозорецот во хотел во Прага, јавуваат медиумите во БиХ.

Седумнаесетгодишниот ученик од средното техничко училиште за графичка технологија, дизајн и мултимедија загинал по падот од хотелскиот прозорец во Прага, каде учениците престојувале на екскурзија, потврди директорот на училиштето.

Во тек е увид кој го врши чешката полиција.

извор: Makfax