На 17.10.2020 во 09.30 часот било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“ товарно возило управувано од едно лице удрило во пешакот М.Р.(77) од Скопје и го напуштило местото на незгодата.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.