На 29.01.2020 во 13: 15 часот во СВР Скопје, Ф.С. пријавил дека на бул.„Крсте Мисирков“, во кругот на пазарот „Бит пазар“, бил физички нападнат од едно лице, кое го удрило со пиштол.

Се работи на расчистување на случајот.