x

Спорен момент: Дали реакцијата на Депај беше за пенал? (ВИДЕО)

penal-depay

Од многуте возбудувања во првото полувреме, многу коментари на социјалните мрежи поттикна пресудата на германскиот судија Цваер на мечот во Торино меѓу Јувентус и Лион. Имено во финишот на првиот дел пос лободниот удар на Пјаниќ, топката го погоди во раката Депај, кој ја повлече кон своето тело, но судијата не се двоумеше да покаже на белата точка, а Роналдо да израмни на 1:1.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата