x

Спектакл на повидок: Мејведер го кани Конор на бокс меч!?

mejveder-mekgregor

 

По се изгледа дека му снемаа пари на Флојд Мејведер. Каде ли заминаа сите тие силни милиони долари заработени од блескавата кариера на поранешниот светски боксерски првак кој се пензионира без пораз на рингот?

Па така сега Флојд го потсетува Конор МекГрегор, исто така пензионер и некогашен светски првак во ММА, дека би можел да добие реванш ако сака, но само во боксерскиот ринг, а не во октагонот. Колку за потсетување нивниот бокс меч од 2017 година заврши со триумф на Мејведер, а по таа борба тој инкасира неверојатни 275 милиони долари, додека Ирецот “само“ 85 милиони.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата