Едно лице со пиштол пукало во стакло од излог на месарница и го оштетило.

Како што информираат од полицијата, настанот бил пријавен вчера околу 7 часот, а се случил на улицата Новоселски пат во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax