x

Со маска на лицето, Сер Алекс се појави со својот „ѕвер“ (ФОТО)

Сер Алекс Фергусон, веројатно еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот, легендата на Манчестер Јунајтед покажува како треба еден човек да се однесува за време на Ковид-19.

Познат беше како строг тренер кој бараше челична дисциплина, а сега и самиот се придржува до мерките кога станува збор за коронавирусот. Нема што, совесен е Шкотот, кој и онака има здравствени проблеми. Со маска на лицето, си наполни гориво во својот “ѕвер“, си купи нешто за јадење и толку…

Па, и сер Алекс е само човек.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата