x

Состави за дербито: Вардар со Петровиќ, Шкупи во нападот со екс – вардарецот Бериша

sostavi-vardar-skupi

На нешто помалку од еден час пред стартот на дербито од 5.коло во ПМФЛ, познати се почетните состави кај Вардар и Шкупи. Тоа е старо скопско дерби, кое се надеваме ќе ни понуди квалитет и неизвесност. Натпреварот се игра на Арената, а почнува во 16 часот.

Тренерот на Вардар Александар Васоски, ќе смета на новакот Мики Петровиќ, на Чарлестон, Најденов…, додека Мухарем Бајрами во нападот му дава шанса на младиот Јакуп Бериша, инаку некогашен голем талент на Вардар. Тука е и Дарбо, додека Диак ќе ја чека својата шанса од клупата.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата