Од 15:15 часот на автопатот Тетово-Скопје, кај бензинската пумпа „Окта“ поради случена сообраќајна незгода сообраќајот се пренасочува по стариот пат, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Засега не е позната состојбата на учесниците во несреќата.

извор: Makfax