Сообраќајка кај Лагадин, две лица тешко повредени

Несреќата се случила при директен судар на патничко моторно возило и моторцикл, при што тешко се повредени двете лица кои се превезувале на моторот.

Повредените лица се згрижени во Општата болница во Охрид. Увид на местото на несреќата изврши полицијата.

За време на увидот сообраќајот на овој патен правец беше во прекин.