Утринава околу осум часот се случи тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Јане Сандански“ во близина на Мајчин дом, објави Република

Според информации од очевидци, во директниот судар на две возила има повредени, кои со возило на Брза помош се префрлени во болница.

Детални информации за причините за сообраќајката кога ќе заврши увидот на полицијата.