Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Температурата ќе се движи од седум до 11 степени.

Во Скопје слично време со температура до седум степени.

До четврток ќе се задржи стабилно и суво време со пораст на утринските и дневните температури. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.

извор: Makfax